Вивчаємо Learningapps

Що таке Learningapps

LearningApps.org - безкоштовний сервіс, який пропонує технологія Веб 2.0, для створення інтерактивних ігрових додатків для навчання. Сайт LearningApps.org - це наукова розробка Центру ІТ-ресурсів (Zentrum für Bildungsinformatik) з Педагогічного коледжу Берна у партнерстві з німецькими університетами Майнца і Циттау. Програма була розроблена з метою сприяння створення викладачами інтерактивних модулів, інтегрованих в навчальний курс, і тепер успішно використовується не тільки в освітньому середовищі, але й серед бібліотекарів, які прагнуть активно впроваджувати сучасні технології в роботу.

Перевагами сервісу LearningApps.org :

  • привабливий та зручний в корисстуванні інтерфейс, проста іконографія, зрозуміла навігація, мобільність, інтеграція з іншими сайтами та, що не менш важливо, сайт доступний українською мовою;
  • сервіс має цінність й тому, що можна експортувати створені ресурси і вбудовувати їх у блог, презентацію чи інший документ за допомогою гіперпосилань;
  • дозволяє використовувати існуючі ресурси, розміщені користувачами як моделі - дуже корисна функція, яка дозволяє економити час при створенні нових ресурсів.    
  • можливість створювати робочі класи, кожна з яких має пароль доступу. Сервіс одночасно може використовувати декілька класів;
  • кожний створений у додатку ресурс може бути використаний як самостійне завдання на уроці або домашнє завдання;
  • також можна тематично об'єднати окремі завдання різних видів.  

ЯК ПРАЦЮЄ LEARNINGAPPS

1. Використовувати додаток одразу просто і доступно. Адреса -  https://learningapps.org  Сайт мультирегіональний, тому відкриється російською або українською мовами, лишень потрібно вибрати її із запропонованих у програмі.



2. Далі слід пройти процедуру реєстраціїт (лише англ.мовою)
Заповнивши відповідні поля, натискаємо «Створити обліковий запис». 



Після реєстрації на сайті користувачеві стають доступні наступні закладки:
Пошук (для знаходження вправи за назвою)
Перегляд вправ (каталог всіх вправ на сайті, розбитих на категорії)
Створити вправу (можливість вибрати вид створюваної вправи зі списку)
Мої вправи (каталог моїх вправ)
Мої класи (додавання користувачів для спільної роботи на сервері)
Налаштування аккаунта (додавання або зміна інформації про себе)


Для нас важливими є чотири пункти. 

"Перегляд вправ" дуже корисний і цікавий тим, що продивляючись зроблені вправи з різних предметів, Ви обираєте ту, структура якої Вам підходить, і на її основі робите свою. Тобто в готовий шаблон-конструктор вправи вписуєте власні дані і все - вправа готова.
Здебільшого вправи із зарубіжної літератури розміщуться у категоріях "Інші мови", "Російська мова" (підрозділ "Література"), "Українська".


Кожна вправа цікава по-своєму. Розглянемо деякі з них

Вправа "Групування".
Вона може проходити у вигляді гри "Вірю - не вірю", як на картинці. Якщо учень вірить, переносить відповідь на картинку з шоколадом, якщо не вірить - на картинку з перцем. 

Розподілити у групи можна літературних героїв певних творів, письменників відповідно до епох, назви творів відповідно до жанрів і т.д. Наприклад, екран має дві частини: вірно та невірно. При появі портрета письменника із зазначенням його імені учень натискає на відповідну частину екрану. Відповідь бачить миттєво: усміхнений або засмучений смайлик.



Вправа "Класифікація".
Це може бути перевірка знань з теорії літератури. Наприклад, кожен із сегментів екрану має свою назву: акмеїзм, символізм, футуризм або без напряму. При появі портрета поета чи письменника натискає на відповідний сектор. Відповідь бачить у кінці роботи, натиснувши на галочку.


Цитати або певні положення перетягуємо у відповідну категорію. Коли всі цитати розподілено, натискаємо галочку, що свідчить про виконання роботи і бачимо результат. Якщо якийсь із об'єктів не на своєму місці - світитиметься червоним кольором. Можна класифікувати героїв, цитати, письменників і т.д.
Вправа "Вибір правильної відповіді". 
Обираємо правильну відповідь - ставимо галочку і перевіряємо, скільки завдань ми зробили правильно.
Вправа "Відповідності".
Якщо з'єднання обєктів неправильне - червоний колір, правильне - зелений.
Вправа "Просте впорядкування".
Розташовуємо об'єкти в правильній послідовності і перевіряємо.


Вправа "Вільна текстова відповідь".
Ця вправа досить специфічна, потребує значної уваги та відповідальності зі сторони учня, бо якщо він допустить помилку принаписанні відповіді (напише з малої там, де треба з великої чи будб-яку іншу помилку), вона не буде зарахована.


ВІДЕОУРОКИ З ВИКОРИСТАННЯ LEARNINGAPPS 


Шановні колеги! На цій сторінці розміщено посилання на відеоуроки, що навчать Вас працювати із ресурсом Learningapps. Учні зможуть виконувати ваші вправи з комп'ютера чи смартфона в будь-який час при підключенні до мережі Інтернет. Бажаю успіху!

Комментариев нет:

Отправить комментарий